Wolny Wielki Piątek

SPOŁECZNA INICJATYWA USTANOWIENIA DNIEM WOLNYM OD PRACY WIELKIEGO PIĄTKU

WOLNY WIELKI PIĄTEK

Jesteśmy grupą osób wspierającą inicjatywę dążącą do ustanowienia wolnego dnia od pracy w Wielki Piątek w Polsce. Taki dzień umożliwiłby skupienie się na wartościach religijnych i uczestnictwo w nabożeństwach, co ma pozytywny wpływ na życie społeczne i kulturalne kraju.

Projekt “Wolny Wielki Piątek” jest inicjatywą społeczną, której celem jest umożliwienie Polakom swobodnego uczestnictwa w obchodach Wielkiego Piątku zgodnie z ich wartościami i przekonaniami. Wierzymy, że dzień wolny od pracy jest ważnym elementem dla wielu osób wyznających wiarę chrześcijańską, pozwalającym na pełne uczestnictwo w nabożeństwach i modlitwach.

Inicjatorem projektu jest Narodowy Kościół Katolicki – Kościół prawnie działający na terenie Polski, wpisany do Rejestru Kościołów i innych związków wyznaniowych prowadzonego przez MSWiA w dziale A pod pozycją nr. 189 (więcej na stronie moj-kosciol.pl).

Jednocześnie projekt “Wolny Wielki Piątek” jest otwarty na wszelkie formy wsparcia i współpracy, niezależnie od przekonań i wyznania. Naszym wspólnym celem jest ustanowienie wolnego dnia od pracy w Wielki Piątek, który umożliwi Polakom wyrażenie swojej wiary i uczestnictwo w obchodach tego ważnego dla społeczności chrześcijańskiej dnia.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszym projektem. Dołączcie do nas w dążeniu do ustanowienia wolnego dnia od pracy w Wielki Piątek!

Z poważaniem, Zespół projektu “Wolny Wielki Piątek”