Wolny Wielki Piątek

SPOŁECZNA INICJATYWA USTANOWIENIA DNIEM WOLNYM OD PRACY WIELKIEGO PIĄTKU

WOLNY WIELKI PIĄTEK

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie projektu ustawy o ustanowieniu Wielkiego Piątku dniem wolnym od pracy. Projekt ten jest inicjatywą mającą na celu uznanie znaczenia Wielkiego Piątku dla społeczności chrześcijańskiej oraz umożliwienie pełniejszego uczestnictwa w nabożeństwach i obrzędach kościelnych.

Wielki Piątek to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu chrześcijańskim, a dla katolików jest to dzień pamięci Męki Pańskiej. Wprowadzenie tego dnia jako wolnego od pracy byłoby wyrazem szacunku dla religijnych przekonań i umożliwiłoby praktykującym chrześcijanom pełniejsze uczestnictwo w nabożeństwach i obrzędach kościelnych.

Prosimy Państwa o wsparcie naszej inicjatywy i poparcie projektu ustawy. Zachęcamy do dołączenia do społecznego komitetu zbiórki podpisów oraz do rozpowszechniania informacji o projekcie wśród swoich znajomych i w swoich środowiskach.

Razem możemy uczynić krok w kierunku budowania społeczeństwa bardziej tolerancyjnego, integracyjnego i szanującego różnorodność kulturową i religijną.

Z poważaniem,

Zespół projektu “Wolny Wielki Piątek”