Wolny Wielki Piątek

SPOŁECZNA INICJATYWA USTANOWIENIA DNIEM WOLNYM OD PRACY WIELKIEGO PIĄTKU

WOLNY WIELKI PIĄTEK

Szanowni Państwo,

Jesteśmy społecznym zespołem inicjatywy „Inicjatywa na rzecz Wolnego Wielkiego Piątku” i chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w naszym projekcie jako regionalni koordynatorzy.

Nasza inicjatywa ma na celu ustanowienie wolnego dnia od pracy w Wielki Piątek poprzez wprowadzenie odpowiedniej ustawy. Wielki Piątek jest dla wielu osób w Polsce ważnym dniem religijnym, kiedy to skupiają się na modlitwie, refleksji i przygotowaniach do świąt Wielkiej Nocy.

Wprowadzenie wolnego dnia od pracy w tym dniu umożliwiłoby obywatelom skupienie się na wartościach religijnych oraz umożliwiłoby odprawienie modlitw i uczestnictwo w nabożeństwach. Ponadto, wprowadzenie takiego dnia wolnego od pracy mogłoby mieć pozytywny wpływ na życie społeczne i kulturalne kraju.

Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby osób i stąd właśnie potrzebujemy Waszej pomocy. Jako koordynatorzy regionalni, będziecie mieli możliwość zorganizowania działań promujących naszą inicjatywę w Waszej okolicy, w tym między innymi:

  1. zbierania podpisów pod naszą petycją;

  2. organizacji wydarzeń i spotkań z ludźmi zainteresowanymi naszą inicjatywą;

  3. pozyskiwania środków finansowych na rzecz naszej inicjatywy.

Jeśli jesteście zainteresowani dołączeniem do naszego zespołu i zostaniem koordynatorami regionalnymi, prosimy o kontakt z nami drogą mailową lub telefoniczną. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie zaangażowanie i pomoc w naszym projekcie.

Z poważaniem,

Zespół projektu “Wolny Wielki Piątek”